/sk/
Jednoduchý redizajn kancelárie

Jednoduchý redizajn kancelárie

Na to, aby ste sa cítili dobre vo svojom prostredí, či už vo svojej kuchyni, kancelárii, alebo vytvorili príjemné prostredie svojim zamestnancom alebo klientom, netreba veľa. Stačí dobrý nápad. V záujme ušetrenia vlastného času, ktorý je zaiste čím ďalej tým viac vzácny, poskytnutia aktuálnych informácii a sviežich dekoratívnych návrhov, zabezpečenia šikovného vyhotovenia produktov a ich bezchybnej montáži, je účelné a efektívnejšie obrátiť sa na správnu adresu, teda na odborníka vyznačujúceho sa profesionálnym prístupom a odborným poradenstvom.

Autor: Imagewell, Dátum: 22.06.2017celý článok »

Rozšírenia existujúcich nákupných centier v Európe podporia výstavbu v rokoch 2017 a 2018.

Rozšírenia existujúcich nákupných centier v Európe podporia výstavbu v rokoch 2017 a 2018.

Podľa poslednej správy spoločnosti Cushman & Wakefield o európskych nákupných centrách, v Európe v nasledujúcich dvoch rokoch k objemu plôch existujúcich nákupných centier výrazne prispejú ich rozšírenia. Majitelia centier sa dlhodobo snažia zvýšiť obraty tak, že sa sústreďujú na kombináciu technológií, dát, podujatí, mix nájomcov, ponuku stravovacích jednotiek a voľnočasových aktivít. Používaním dát môžu majitelia centier lepšie zacieliť zákazníkov, ktorí sú cieľovou skupinou a preto sú ochotní v centre nakupovať.

Autor: C&W, Dátum: 20.06.2017celý článok »

NBS: Produkcia v stavebníctve sa opäť zrýchlila

NBS: Produkcia v stavebníctve sa opäť zrýchlila

Produkcia v stavebníctve sa opäť medzikvartálne zrýchlila. Naopak priemysel klesol tak z medzikvartálneho, ako aj medzimesačného pohľadu. Nižšiu aktivitu zaznamenali všetky ťažiskové odvetvia priemyslu. V nasledujúcom období sa dá očakávať korekcia slabšieho vývoja v priemysle.

Autor: Tomáš Kendera (NBS), Dátum: 13.06.2017celý článok »

Industriálna Pradiareň 1900 prinesie do Bratislavy výnimočné kancelárske priestory

Industriálna Pradiareň 1900 prinesie do Bratislavy výnimočné kancelárske priestory

Po ukončení pamiatkového výskumu, ktorý preukázal možnosť využitia na komerčné účely, dostáva chránený objekt Pradiarne v areáli bývalej Bratislavskej cvernovej továrne (ďalej BCT) reálne kontúry. Autormi projektu obnovy a konverzie Pradiarne a Silocentrály na nový účel – kancelárske a obchodné priestory, je renomovaný ateliér Architekti Bouda Masár. V objekte s názvom Pradiareň 1900 tak vznikne unikátny projekt, ktorý spojí jedinečnosť historického industriálneho priestoru so súčasnými trendami dizajnu a technického štandardu. Majiteľ areálu, spoločnosť YIT Slovakia, v súčasnosti ukončuje proces projektovania pre získanie stavebné povolenia na obnovu tejto národnej kultúrnej pamiatky, s cieľom začať s rekonštrukciou v januári 2018.

Autor: YIT, Dátum: 07.06.2017celý článok »

Prologis prenajal špekulatívnu budovu na Slovensku len za osem týždňov po dokončení výstavby

Prologis prenajal špekulatívnu budovu na Slovensku len za osem týždňov po dokončení výstavby

Prologis dnes oznámil, že celkom prenajal novopostavenú špekulatívnu budovu s rozlohou 21 140 metrov štvorcových v Prologis Park Bratislava veľkoobchodníkovi s nábytkom.

Autor: Prologis, Dátum: 01.06.2017celý článok »

Ako zviditeľniť váš developerský projekt?

Ako zviditeľniť váš developerský projekt?

Ako dostať náš developerský projekt k zákazníkom? Klasická reklama je málo, sme predsa výnimoční a chceme niečo mega. Kto nám spraví megaboardy, nalepí fólie vo výškach a vyrobí info tabule pre ľudí v susedstve? Kde nájsť spoľahlivého partnera?

Autor: Imagewell, Dátum: 26.05.2017celý článok »

Začíname s revitalizáciou Námestia slobody

Začíname s revitalizáciou Námestia slobody

Hlavné mesto začína s revitalizáciou Námestia slobody, ktoré je dlhodobo v dezolátnom stave. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal dnes podpísal zmluvu o spolupráci s mestskou časťou Staré Mesto a občianskym združením Dobré m(i)esto, založeným Nadáciou HB Reavis, ktoré v spolupráci s mestom zabezpečí potrebné práce pri revitalizácii územia. Revitalizácia je rozdelená na dve etapy, pričom druhá etapa bude podliehať verejnej súťaži. S postupnou realizáciou sa začne už v najbližšom období a ukončená by mala byť do konca roka 2018.

Autor: Bratislava, Dátum: 24.05.2017celý článok »

Dopyt po starších bytoch v lepších lokalitách rastie, cena nájmov v Bratislave klesá

Dopyt po starších bytoch v lepších lokalitách rastie, cena nájmov v Bratislave klesá

V prvom štvrťroku 2017 sa, podľa analytikov Bencont Investments, na bratislavskom sekundárnom trhu (trh starších bytov) s nehnuteľnosťami objavilo viac bytov v okrajovejších lokalitách, zatiaľ čo sa ponuka v centre znížila. Staršie byty na dobrom mieste majú oproti novostavbám veľkú cenovú výhodu a preto rýchlejšie miznú z ponuky. V dôsledku miznutia drahších bytov z ponuky priemerná cena na sekundárnom trhu poklesla.

Autor: Bencont, Dátum: 23.05.2017celý článok »

HB Reavis začína výstavbu projektu Stanica Nivy. Ako prvá sa stavia kancelárska budova Nivy Tower.

HB Reavis začína výstavbu projektu Stanica Nivy.  Ako prvá sa stavia kancelárska budova Nivy Tower.

HB Reavis začína s výstavbou projektu Stanica Nivy. Ako prvú začne budovať administratívnu vežu Nivy Tower, ktorá sa stane dominantou Bratislavy s najvyšším bodom na 125 m. V lete pristúpi developer k výstavbe nového autobusového terminálu s nákupným centrom a tržnicou na mieste pôvodnej autobusovej stanice.

Autor: HB Reavis, Dátum: 18.05.2017celý článok »

Aká je pravda o Dúbravke?

Aká je pravda o Dúbravke?

V posledných dňoch sa o projekte nájomného domu Pri kríži v Dúbravke šíria rôzne dezinformácie a polopravdy. Povedzme si teda, aké sú mýty a fakty o Dúbravke?

Autor: Bratislava.sk, Dátum: 17.05.2017celý článok »